עידן חדש - בריכה ללא כימיקלים

מועדון ספורט המושבה בפתח תקווה פותחים את עונת הרחצה עם עידן חדש בריכת שחייה ללא כלור - שוחים ללא כימיקלים

שימו לב - הפרוייקט יחל לפעול מיד לאחר החגים !

מועדון ספורט המושבה מצטרף לטרנד הירוק ומשיק את בריכת שחייה במועדון במתכונת מחודשת, אשר תפעל כעת באמצעות טכנולוגיית יוניזציה חשמלית הממזערת ב-90% את כמות חומרי החיטוי המזהמים בבריכה

הבילוי האלטרנטיבי במהלך עונת הקיץ היא הרחצה בבריכת השחייה. שחייה בבריכה היא אמנם בילוי מהנה ומרענן ובעיקר ספורטיבי, אך בריא? לא בהכרח: על פי מחקר שנערך בשנת 2010 ע"י צוות חוקרים מברצלונה נמצא קשר בין שחייה בבריכה שעברה חיטוי כלור לבין מחלת הסרטן. במהלך המחקר נבדקו 49 שחיינים מבוגרים לאחר ששהו בבריכת השחייה 40 דקות כאשר המדענים ניסו לאתר על גופם של השחיינים ביומרקרים (סמנים ביולוגיים להימצאות מחלה) לחרדתם של החוקרים התגלה כי לאחר השחייה בבריכה נמצאה בגופם של השחיינים עלייה של פי חמישה בהימצאותם של הסימנים הביולוגים המעלים את הסיכון לחלות במחלת הסרטן. דים המוביל בעיר.

כפי שכולם יודעים על מנת לחטא את בריכת השחייה משתמשים בכמות גבוהה של כלור, חומר החיטוי אשר בא במגע עם השחיינים והמתרחצים הוא איננו בריא ואף עלול לגרום לזיהומים. אצל רובם של חובבי בריכות השחייה עובדה זו די שכיחה ורובם מעדיפים להתעלם ממנה מבלי ליחס חשיבות לסיכון הכרוך בכך.

במועדון ספורט המושבה פתח תקווה החליטו להעניק לבריאותם של לקוחותיהם חשיבות עליונה ולייבא לישראל טכנולוגיה חדישה השומרת על חיטוי מי הבריכה בשיטה חלופית בטוחה בריאה ואמינה יותר השומרת על הבריאות וההיגיינה לעומת חומרי חיטוי כימיקלים המזיקים לבריאות.

המתקן החדשני מיוצר ע"י חברת NECON הגרמנית ומיובא לישראל ע"י חברת RST Israel. המתמחה במתן שירות לבריכות שחייה ציבוריות ופרטיות. יש לציין כי למרות שהחברה פותרת לחלוטין את הבריכה מהשימוש בכלור אך ההנחיות של משרד הבריאות בישראל הינן כי חובה עדיין להשתמש בכלור לחיטוי הבריכות אך באמצעות הטכנולוגיה החדישה במינון נמוך משמעותית.

הטכנולוגיה החדישה כבר פועלת מזה 5 שנים בפריסה של כעשרות מדינות ברחבי העולם אשר תושביה נהנים משחיה בטוחה ללא חשש מזיהומים, בין הערים ניתן למנות את הונג קונג, סנט פטרסבורג, וילנה, בייג'ינג, מומביי ועוד...

מערכת טיפול בריכה ללא כלור

הבריכה צפויה להתחיל לפעול באמצעות יוניזציה חשמלית בהלך החודש הבא